Szafy metalowe

Szafy metalowe to idealny wybór dla wszystkich, którzy cenią sobie komfort i bezpieczeństwo oraz doskonały wygląd. Szafki metalowe z całą pewnością stanowią istotny element wystroju wnętrz użyteczności publicznej. Świetnie sprawdzą się one w przypadku konieczności zabezpieczenia dokumentów. Szafki wykonane są bowiem z blachy stalowej lakierowanej w sposób proszkowy. Według własnego upodobania możemy wybrać spośród dostępnych kolorów lub poprosić o pomalowanie na dowolny kolor. Jeśli zależy nam na szafkach o naprawdę wytrzymałych parametrach to warto postawić na szafki ognioodporne. Zwyczajowo tego rodzaju szafki wyposażone są w zamki kluczowe o wysokiej jakości. Szafkę można dodatkowo wyposażyć w zamek elektroniczny albo szyfrowy. Co zdecydowanie zwiększy jej zabezpieczenie.

Jeśli zamierzamy w szafce przechowywać rzeczy o wzmocnionym narażeniu na niebezpieczeństwo kradzieży to warto zainwestować w szafę wzmocnioną, w której będziemy mogli przechowywać dokumenty oraz wartościowe przedmioty. Wyposażona w kilka schowków szafka z całą pewnością spełni swoje zadania. Szafki tego rodzaju są w całości wykonane z blachy stalowej, posiadają dodatkowe wzmocnienie, które utrudni potencjalnemu włamywaczowi kradzież naszych dokumentów lub wartościowych dla nas przedmiotów. Szafka taka posiada dodatkowo wzmocnione drzwi, które wyposażone zostały w uchwyt z zamkiem zabezpieczającym.
Rodzaj szafki uzależniony będzie od tego na co jest nam ona potrzebna. Jeśli zamierzamy gromadzić kartotekę, to warto kupić specjalnie przeznaczoną do tego szafkę kartotekową, która pozwala na zachowanie porządku pośród dokumentów. Tego rodzaju szafki posiadają specjalne szuflady dopasowane do zawieszania kartoteki oraz teczek o różnych rozmiarach Szafki takie zabezpieczane są zamkiem, który blokuje wszystkie szuflady. Tego rodzaju szafki wyposażone zostały w teleskopowe prowadnice, które posiadają podwójny wysuw. Wszystko to sprawia, że świetnie sprawdzą się w miejscach, w których porządek to rzecz więcej niż istotna.